Yedek Parça - Karagöz Otomotiv
karagoz otomotiv ufak logo

Yedek Parça

Yedek Parça Satışı

Bir otomobilin ortalama 30 Bin adet ve üzeri parçadan imal edildiği, bu sayının günden güne arttığını biliyor muydunuz? Teknoloji ilerledikçe, otomobil tasarımlarında daha çok elektronik parça kullanılması, sayının her geçen gün artmasına sebep oluyor. Üstelik bu parçaların her birinin zaman zaman ihtiyaç doğurduğu da muhakkak. Firmamız, araç tamir, tadilat, kaporta boya onarım işlemlerine ek olarak, sizlere yedek parça satışı da gerçekleştirmektedir. İhtiyacınız olan yedek parçaları, bizden daha uyguna temin edebilirsiniz.

Yedek Parça Nedir?

Otomotiv sektöründe yedek parça birçok ürünün genel isimlendirmesidir. Yedek parça, kendi içerisinde birbirinden farklı ana dallara ve bu ana dalların altında toplanan farklı gruplara ayrılmaktadır.

Örnek verecek olursak ana gruplar;

 

Olacak şekilde gruplandırılabilmektedir. Bu gruplandırma, her gruba ait onlarca alt grup ile hedef parçaya doğru çeşitlendirilmektedir. Örneğin Motor parça grubunda motor bloğu, üst kapak contası, krank mili vb. birçok alt ürün grubu bulunmaktadır.

Yedek Parçaya Neden İhtiyaç Duyulur?

Elektronik devreler ve mekanik bileşenlerin bir araya geldiği, bir şase üzerine oturtulan tüm aparatlar, kaporta sistemi ile örtülmüştür. İç kısımda döşeme, koltuklar, vites ve direksiyon bağlantıları, alt kısımda şase, alt takım, tekerlek ve süspansiyonlar, önde veya arkada motor, dış mekanda ise kaporta ile tamamlanan araç, zaman zaman kullanıma bağlı hatalar yaratabilir. Bu hataların giderilmesinde, arızalanan parçanın yedeğine ve yenisine ihtiyaç duyulmaktadır. Biz de sizlere, ihtiyaç duyduğunuz yedek parçaların satışını sağlamak ve her türlü tadilat işleminize yardımcı olmaktayız.

Neden Yedek Parça Almalısınız?

Herhangi bir sebep dolayısı ile bizden işlem görebilir ya da farklı bir yerde farklı bir tamir işlemi yaptırmak isteyebilirsiniz. Otomobil yedek parçalarını ilk elden temin etmek, bu ürünleri daha ucuza getirmek anlamına geldiğinden, yedek parçanızı kendiniz tedarik ederseniz, tamir ve tadilat işleminde yalnızca işçilik bedeli ödersiniz, bu da size ek maliyet doğmamasına sebep olur.

Yedek Parçada Orjinal ve Yan Sanayi Ne Demek?

Yedek parça sektörü, otomobil üreticilerinin orjinal üreticileri ve orjinal olmayan üreticileri aracılığı ile üretilen parçalarını kapsamaktadır. Orjinal üreticilerin parça tedariki daha pahalı ancak otomobilin kendi orjinal ürünleri iken, yan sanayi ürünler genel anlamda aynı işlevi gören bazı durumlarda orjinal ile birebir, bazı durumlarda ise bir tık daha alt seviye hammaddeden üretilirler. Ancak, yan sanayi yedek parça her zaman için daha uygun fiyatlıdır.

Şirketimiz her türden orjinal ve yan sanayi yedek parça satışı gerçekleştirmekte ve ihtiyaçlarınıza cevap vermektedir.

Karagöz OTOMOTİV Plaza’da servisimizde aracınız ile ilgili her türlü yedek parçayı rahatlıkla bulabilirsiniz. Geniş yedek parça stokuyla,aracınızın ihtiyaç duyduğu hertürlü orjinal yedek parça ve aksesuarı,uzman bir kadro tarafından,gelişmiş stok kontrol sistemiyle takip etmekte ve istenen zamanda teslim etmektedir.