Kaporta - Karagöz Otomotiv
karagoz otomotiv ufak logo

Kaporta

Kaporta Tamiri Hizmeti

Kaporta bir aracın dış güzelliğini ve temizliğini yansıtan, ayrıca araçta yolcunun bulunduğu kabin ve yolculuk alanını çevreleyen güvenlik unsurlarının bütünüdür. Zaman zaman kalabalık şehirlerde yaşanan trafik keşmekeşi ya da bir anlık dikkatsizlikler nedeni ile sürtme ve çarpmalara maruz kalan araçlar, kaporta yönünden hasar alarak tamir edilmek zorunda kalabiliyor. Bu durumda, kaportaya düzeltme, tamir ya da boyasız onarım işlemi yapmak gerekebilir. Firmamız kaporta tamiri hizmeti veren ve konusunda usta ellere sahip olması sebebi ile aracınızın hasar almadan önceki görüntüsüne kavuşmanız için sizlere kaliteli bir hizmet sunmaktadır.

Değişen Parça Sebebi Değer Kaybı

Otomobil, arazi aracı ya da herhangi bir motorlu kara ulaşım aracı, kaza sebebi ile ilk olarak kaportasından hasar alır. Trafikte yaşanan ve en çok rastlanan kaza türü de kaporta hasarı alınan kazalardır. Kaportanın aldığı darbeye bağlı olarak, genellikle hasar onarımı mümkündür. Ancak, hasar onarımının mümkün olmadığı ve parçanın kurtarılamadığı noktalarda, devreye yeni parça girer. Çıkma ya da sıfır olarak temin edilen parça aracın darbe alan parçasının yerine monte edilir ve boyanır. Bu durumda araç kaportasında değişen parça oluşacak ve bir nebze olsun değer kaybına maruz kalacaktır. Bu sebeple firmamız, mümkün mertebe parça orjinalliğinin korunması açısından, tamir ve onarımı daha değerli görmektedir.

Kaporta Tamirinde Önemli Noktalar

Kaporta tamirinde en önemli nokta, parçanın orjinal ile birebir olarak düzeltilmesi ve boyanmasıdır. Renk farklılıkları, şekil bozuklukları gibi durumlarda araç tekrar tekrar orjinale çevrilmeye çalışacak ve bu sebeple her defasında kaporta tamire maruz kalacaktır. Bu nedenle, kaporta tadilatını, usta personellerimiz ile gerçekleştiriyor ve eşsiz işçilikler ile aracınızın değer kaybına uğramasına engel oluyoruz.

Kaportaya Düzeltme ve Boya Uygulaması

Kaza sebebi ile hasar gören kaporta üzerinde;

​​​​​​Gibi durumlar söz konusu olabiliyor. Bu durumlarda ustalarımız aracılığı ile göçük, eğilme ve bükülme gibi işlemler özel cihazlar ile düzeltmeye girerken, yırtılma gibi durumlarda ise sırası ile kaynak, macun, astar ve boya işlemi uygulanmaktadır.

Boyasız Göçük ve Onarım Nedir?

Boyasız göçük onarım hizmeti, aracınızın parçalarını sökülmeden, uygulanan özel teknik ve el aletleri ile kaporta içerisinden yapılan düzeltme işlemidir. Firma olarak boyalı ve boyasız göçük onarımı ve kaporta tamiri hizmeti vermekle birlikte, aracınızın güncel değerinin korunması amacı ile yanınızdayız.

 

Boyasız Kaporta Göçük tamiri

Otonuzun kaportasında meydana göçüklerde Mini Onarım Seti ile ileri tamir tekniklerimiz sayesinde birkaç saatte tamir edilerek aracınızın orijinalliğini bozulmadan giderilebilir. Ancak bu tamir tekniğinin başarısı hasarın oluşum yeri ve şekli (örneğin kıvrım yerleri ve erişimi mümkün olmayan kapalı sac paneller), derinliği, daha önce dolgu ve boyama ile tamir gören bir panelde olması gibi unsurlar ile yakından ilgilidir.


Kaporta

Uzman kadrosuyla kaza yapmış arajların,orjinalinden ayırt edilemeyecek kadar özen gösterilerek tamiratının gerçekleşmesine, araçların kusursuz onarımının yapımına özen gösterilerek, çalışmalarımızı bu doğrultuda yönlendiriyoruz. Kaporta ile ilgili işlemler bittikten sonra, diğer işlemlere geçiyoruz.