Periyodik Bakım - Karagöz Otomotiv
karagoz otomotiv ufak logo

Periyodik Bakım

Periyodik Bakım Hizmeti

Sıfır kilometre otomobiller, fabrika çıkış işlemlerini takip eden kısa bir süre içinde yeni sahiplerini buluyorlar. Sahiplerinin kontağı çevirmesi ile birlikte, ilk defa trafiğe çıkan ve uzun yıllar kullanılan her araç, belirli kilometreleri devirdiği durumunda periyodik bakıma ihtiyaç duyuyor. Firmamız periyodik bakım hizmeti konusunda sizlere sunduğu hizmet ile her 10 Bin, 20 Bin, 50 Bin ve 100 Bin bakımlarınızda güvenle yanınızda.

Yeni Araçlarda Periyodik Bakım

Sıfır kilometre araçlarda periyodik bakımlar 50 Bin ve 100 Bin gibi büyük bakımlara sahne olurken, her 10 Bin kilometrede bir, filtre değişimi, yağ değişimi ve belirli bakımlar ile de ömürleri uzatılıyor. Ancak, bu durum ülke genelinde bu şekilde yürümüyor. Maalesef Türkiye’de birçok insan, aracına gerekli bakımları aksatıyor ve periyodik bakımları vaktinde yapmıyor. Bunun neticesinde araçlar yağsız, susuz ya da belirli zorlu şartlar altında bir süre çalışırken, bu sebeple de özelliklerinde kayıp ve sahibine masraflar oluşturuyorlar.

Periyodik Bakım Nasıl Olmalı?

Firmamız, araçlarınıza her 10 Bin kilometrede periyodik bakım ve her 5 Bin kilometrede genel kontrol önermektedir. Bu sayede bir makine bütünü olan otomobilleriniz, sürekli teşhise maruz kalırken, aracınızın sürekli kullanım esnasındaki problem çıkarma potansiyeli de tespit edilmiş olacaktır. Normal şartlarda her otomobil, 10 Bin kilometrede bir yağ ve filtre değişimi gerçekleştirmek sureti ile büyük sorunlardan kurtulmaktadır.

Yeni ve 2. El Araçlarda 10 Bin Periyodik Bakımı

Yeni ve 2. El araç otomobillerde yapılan periyodik bakımlar, aracın kilometresine göre gerçekleştirilir. Büyük bir sorun olmadıkça her 10 Bin kilometrede bir standart periyodik bakım, her 50 Bin kilometrede bir de büyük bakımlar gerçekleştirilmesi, aracınızın yararınadır.

10 Bin periyodik bakımları esnasında size sunduğumuz hizmet ile değişen parça ve yapılan kontroller şunlardır;

 

Her 10 Bin bakımında, araçların fren ve süspansiyon sistemleri, ön arka balata ve süspansiyonların kontrolü ile sağlanmaktadır.

Araçlarda Büyük Bakım Zamanları

Kara taşıtlarında Her 10 Bin’de yapılan standart periyodik bakımları, 20 Bin ve 50 Bin bakımlarında da yapılmaktadır. İlave olarak her 20 Bin’de bir balata değişimi, buji değişimi, her 50 Bin kilometrede bobin ve buji kablosu değişimi, 100 Bin kilometrede ise debriyaj seti ve triger setinin değişimi önerilmektedir. Kullanıma bağlı olarak süspansiyon sistemi ve alt takımların değişimi de 50 ve 100 Bin bakımlarında gözden geçirilmektedir. Firmamız, itina ile periyodik bakımlarınızı gerçekleştirirken, aracınızı güvenle kullanmanız adına titizlikle inceleme yaparak, araç hakkında sizlere genel bilgilendirme de sunmaktadır.

 

PERİYODİK BAKIM

Deneyimli kadromuz ile araçlarınızın tüm peryodik bakımlarını itina ve titizlikle yapmaktayız.